הקשר בין מזון לפצעונים

תוכן עניינים

הם אמנם נקראים פצעי בגרות, אולם בפועל פצעונים הם מנת חלקם של ילדים, נערים, בוגרים ומבוגרים כאחד. יהיה זה נכון לקבוע כי פצעונים אכן מופיעים באופן תכוף יותר בקרב נערים וזאת לאור הפעילות ההורמונלית הגבוהה בגופם, אך ישנן גם סיבות רבות נוספות להופעת אקנה כשעל אחת מן העיקריות שבהן ניתן כאן את הדעת.

תזונה: לקחת חזרה את השליטה על הגוף

פצעי אקנה יכולים להתרחש ממגוון רחב של סיבות. בין היתר מחקרים נוהגים לשייך את הסוגיה העורית הזו לפעילות הורמונלית, גנטיקה, מתח נפשי, היגיינה אישית ותזונה. כפי שניתן לראות, על חלק מן הגורמים לא ניתן לשלוט או לחילופין, אפשרי אך מאתגר למדי. איננו יכולים להירגע כך פתאום מלחיצה על כפתור ובטח לבטח שאיננו יכולים להילחם בגנטיקה. אם כן, לא מן הנמנע שהתזונה שלנו היא אחד מן האמצעים הנגישים ביותר עבורנו לצמצום הופעתם של הפצעונים.

מה המחקר אומר בנושא?

רבים מאיתנו נוהגים לראות בתזונה לקויה כאחד מן הגורמים העיקריים לאקנה בפנים. עם זאת, מפתיע לגלות כי עד כה המחקר עודנו חלוק בדעתו באשר למידת ההשפעה האמיתית אותה ראוי לייחס למזון.
ממצא המחזק את השערה זו היא לנוכח העובדה הסטטיסטית כי הופעת האקנה נפוצה יותר בקרב מדינות מתועשות ואזורים עירוניים בהם הרגלי התזונה לקויים יותר מאשר חלקים כפריים ופריפריאליים.

מחקרים נוספים שנערכו בנושא מצאו דווקא כי להרגלי התזונה השפעה משמעותית על הופעתם של פצעי אקנה, מעין "מה שאנחנו אוכלים זה מה שאנחנו מקבלים". מה הם המרכיבים השונים עליהם החוקרים שמו את עיניהם?

הנה כמה מזונות מהם מומלץ להימנע

רבים נוטים לראות במזונות עם שומן רווי בתור עם ההשפעה המזיקה ביותר. עם זאת התשובה היא הרבה יותר פשוטה, וכאשר אנחנו אומרים פשוטה – אנחנו מתכוונים לכך! סוכרים פשוטים, אלו הם ללא ספק מבין המרכיבים התזונתיים המזיקים ביותר ולמרבה הצער הם פשוט בכל מקום.

אלו יכולים להיות לחמים מקמח לבן, כמובן שממתקים ומגוון מאכלים נוספים. אליהם מצטרף גם מרכיב החלב הגורם להגברת הדלקתיות של העור וכולל הורמונים.

מה אפשר לאכול?

כמו בדיאטות ותזונות רבות שמטרתן לשמור על הבריאות, גם כאן הסוד לשמירה על פנים חלקות טמון במרכיבים בריאותיים שונים המצויים בירקות ופירות, בשרים דלי שומן ודגים. הקפידו לצרוך מאכלים המכילים כמויות גבוהות של ויטמינים ומינרלים ואל תהססו לשתות כוס מים לפחות אחת לשעה.

בנוסף, מומלץ לחפש אחר תוספי מזון המכילים מרכיבים בריאותיים טבעיים שונים כחלק מן התזונה היומית. Acnex הינה פורמולה טבעית המורכבת מצמחי מרפא והיא מסייעת בחיזוק המערכת החיסונית ובמניעת הופעת פצעונים. שילובה של הפורמולה יחד עם תזונה נכונה יאפשר לכם ליהנות מפנים חלקות ונעימות.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram

מאמרים נוספים