מינוציקלין: מתי זה מומלץ?

תוכן עניינים

מינוציקלין הינה אנטיביוטיקה אותה ניתן לרכוש בכפוף להנפקת מרשם רופא בלבד, והיא משתייכת למשפחת הטטראציקלינים.

במינוציקלין נהוג לעשות שימוש בעיקר עבור טיפול בפצעי אקנה וזאת לאחר שטיפולים פופולריים קודמים לא הצליחו להועיל. לרוב מדובר במוצא אחרון לפני ההמלצה לנטילת רואקוטן הידועה בתופעות הלוואי המרובות שלה הכוללות ייבוש העור והעיניים והשפעה מזיקה לכבד.

כמו הרואקוטן, גם למינוציקלין ישנן תופעות לוואי שונות, התוויות בעד והתוויות נגד שחשוב להכיר, ובמאמר הבא ריכזנו פרטים מקיפים בנושא שיעזרו לכם לגבש מחקר ראשוני טרם הגעתכם לרופא העור.

מהי בעצם מינוציקלין?

אקנה הידועה גם בשם פצעי בגרות או פצעונים הינה תופעה מוכרת שאכן פופולרית יותר אצל בני נוער אך גם קיימת במידה מסוימת בקרב בוגרים ומבוגרים.

האקנה נגרמת כתוצאה משומניות יתר, זיהום עורי ותאי עור מתים והיא נחשבת לתהליך דלקתי שלעתים קרובות כולל גם הימצאות של חיידקים מזיקים. מטרתה של המינוציקלין היא להעניק לגוף את הטיפול האנטיביוטי הנדרש כנגד אותם החיידקים כשהמנגנון הפעיל שבה מכוון כנגד התרבותן של בקטריות שונות על פני העור.

האם כדאי למהר בתרופה?

כלל ברזל, אף פעם לא מומלץ למהר ליטול תרופות ותמיד מומלץ לחפש אחר חלופות שעשויות לסייע. למינוציקלין, בדיוק כמו הרואקוטן ישנם תופעות לוואי שונות עליהן כדאי לתת את הדעת.

ראשית כל, השימוש באנטיביוטיקה עלול להוביל לסוגיות שונות במערכת העיכול דוגמת תחושת בחילות במקרים קלים ושלשולים והקאות במקרים חריפים יותר. נוסף על כך, אנטיביוטיקה זו עלולה להוביל להחמרה בדלקות שתן ולדלקות בכליות ולהופעתם של גירויים שונים שאמנם אינם נחשבים לפצעונים אך בהחלט גורמים לחוסר נוחות. במקרים חריפים ייתכנו אף סחרחורות וכאבי ראש, רעשים באוזניים ועוד.

חשוב לציין כי אלו הן דוגמאות בודדות מתוך מגוון תופעות לוואי אפשרויות חלקן קלות ושכיחות וחלקן חמורות ונדירות יותר. שימוש באנטיביוטיקה כחלק מטיפול בפצעוני בגרות מחייב אם כן מעקב תכוף ועקבי על-ידי רופא מומחה.

בד בבד, למינוציקלין ישנם גם לא מעט יתרונות עליהם מוטב לתת את הדעת אשר הופכים אותה לתרופה מועדפת על-ידי רופאים רבים. במקרים של אקנה בינוני עד חמור היא מספקת מענה מהיר ואפקטיבי ובמינון נמוך חלק מתופעות הלוואי יכולות לעתים להימנע.

מתי כדאי להימנע ממינוציקלין?

עם השפעות כה כלליות ומגוונות על גופינו, ישנן מספר התוויות נגד שחשוב להכיר. ראשית כל, כמו הרואקוטן, גם תרופה זו מגבירה את הרגישות לשמש שמתבטאת בהופעת פריחה על העור ומצריכה הימנעות ככל הניתן מחשיפה ממושכת לקרינת UV.

נוסף על כך תרופה אנטיביוטית זו הינה חזקה במיוחד ונטילתה בעת שכיבה עלולה להוביל לפציעה בוושט. חשוב לקחת את התרופה במצב עמידה וליטול אותה לאחר ארוחות כדי למנוע כיב בקיבה.

רוצים פנים חלקות מאקנה?
רוצים לראות תוצאות בפנים מהטיפול הראשון?
רוצים להפסיק להתבייש בפצעים שלכם? ושמומחים עם ניסיון של אלפי מטופלים יטפלו בפנים שלכם?
המרפאה של אקנקסט פתוחה עכשיו לקהל הרחב, אתם מוזמנים לאבחון הכולל את הטיפול הראשון שבו כבר תראו תוצאות בפנים בעלות של 90 ש"ח בלבד!!!!
התקשרו עכשיו *3259

תרופה זו אסורה לנשים בהריון ולילדים וחשוב להתייעץ על כך עם רופא.
טיפול באקנה מהיר וללא תופעות לוואי עם אפקט במיוחד על הפנים אשר תוך 21 יום בממוצע תראו ממש הבדל בעור הפנים זו פורמולת אנג'ליקה הבטוחה ביותר לטיפול באקנה המטפלת בשורש הבעיה במקביל לתוצאות מהירות על הפנים בטווח של 21 יום בממוצע אם אתם סובלים מאקנה בפנים בגב או בשאר הגוף ואתם מעונינים בטיפול יסודי ללא תופעות לוואי שעזר כבר למאות מטופלים להיפטר מהאקנה בלי לצאת מהבית אפילו הזמינו עכשיו את פורמולת אנג'ליקה

הוראות שימוש

אופי המינון יכול להשתנות ממטופל למטופל. הקפידו ליישם את הוראותיו של הרופא במדויק ולהקשיב היטב להדרכה טרם הנפקת התרופה. אל תהססו להסתיר כל בעיה בריאותית שקיימת שכן כל סוגיה יכולה להיות אפשרות לבדיקה מקדימה טרם מתן התרופה.

עם תופעות הלוואי השונות והשפעותיה של התרופה, רגע לפני שאתם עושים שימוש במינוציקלין עשו בדיקה אחרונה שאכן בחנתם את כל האלטרנטיבות. באתרנו נשמח להציע לכם את תוסף שלנו פורמולה לקבלת פנים חלקות מפצעונים בתוך שבועיים בלבד.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram

מאמרים נוספים