משחה דואק

תוכן עניינים

במקרים בהם מדובר באקנה קשה עד בינוני, נהוג לשקול טיפול תרופתי בכדורים כשהמוצא האחרון הוא מינוציקלין, אנטיביוטיקה המשמשת לחיסול הבקטריות המעוררות את הפצעונים, ורואקוטן תרופה המייבשת את עור הפנים, מאיטה את פעילותן של בלוטות החלב ומאיצה את התחדשות תאי העור.

עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי נטילת שתי התרופות לעיל מלווה בתופעות לוואי שונות וחלקן אף נחשבות למסוכנות (דוגמת נזק לכבד). אז מה עושים במקרים בהם מדובר באקנה קל עד בינוני? אחת מן התרופות המדוברות בתקופה האחרונה למקרים מסוג זה היא משחת דואק המוכרת גם בשם דואק ג'ל.

מה זה בעצם דואק ג'ל?

דואק ג'ל הינה משחה המיועדת בעיקר לפצעונים בעלי אופי דלקתי חיידקי אך מסייעת גם בריפוי פצעונים קלים קומדונליים.

המשחה תוקפת את הפצעונים משתי חזיתות עיקריות כשהחומרים הפעילים בה נלחמים בבקטריות המזיקות שעל העור ומאיצים את ריפויו במקרים בהם מדובר באקנה קל בלבד.

לרוב משחה זו מומלצת על-ידי רופאי עור לאור יעילותה הרבה ויכולתה להביא לשיפור ניכר במצב המטופל ובתוך זמן קצר.

מתי התרופה מונפקת?

משחה דואק הינה תכשיר המחייב מרשם רופא. כמו בכל תרופה אחרת בעלת חומרים פעילים שונים ותופעות לוואי שונות, גם למשחה זו ישנן התוויות בעד והתוויות נגד עליהן מוטב לתת את הדעת.

את התרופה ניתן למצוא ברשתות הפרמה השונות כמו גם בקופות החולים ובבתי המרקחת.

במהלך הביקור אצל רופא העור נבדקות האפשרויות כי המטופל סובל מאלרגיות או רגישויות לרכיבים השונים דוגמת אריתרומיצין, לינקומיצין, אז יש למצוא חלופות.

נקודות חשובות

יש לציין כי המשחה מיועדת לפצעונים בלבד ומצריכה עירנות מצד המטופל. חשוב להימנע מלמרוח את הדואק ג'ל על פצעים פתוחים דוגמת חתכים ועל אזורים מגורים בנסיבות אחרות דוגמת כוויות.

במרבית המקרים, השימוש במשחה זו ילווה בתופעות לוואי נפוצות דוגמת אודם מקומי, יובש וקילוף העור וזאת בדומה לטיפול הכדורי ברואקוטן. חשוב להגיע לביקורת תקופתית אצל רופא עור ולהיות ערים למצבים בהם הגירוי הוא חמור ומלווה בתחושות עקצוץ וגרד בלתי פוסקים. אז יש להפסיק את השימוש בתרופה ולחזור לקבלת ייעוץ נוסף. הפתרון הטוב והיעיל ביותר לטיפול באקנה הינו טיפול מבפנים באמצעות

אם את סובלת מאקנה הורמונלי או שחלות פוליציסטיות משחת דואק לא תעזור לך ואת צריכה טיפול ממוקד לאקנה ההורמונלי שלך לפרטים נוספים 
התקשרו עכשיו *3259

פעמים רבות, רופאים ממליצים על שימוש במשחה דואק תוך היעזרות בתכשירים משלימים נוספים דוגמת קרמים לשמירת לחות עור הפנים. חשוב להתייעץ עם רופא באשר לסוג קרם הלחות שכן ישנם סוגים שעלולים להפחית את האפקטיביות של המשחה.

בנוסף על כך, טרם השימוש חשוב לדעת כי למשחה דואק השפעה מלבינה ולכן חשוב להימנע ממגע שאיננו רק בעור הנגוע. משחה זו יכולה להלבין בגדים צבעוניים כמו גם את צבע השיער באופן זמני עד שהשיערה תצמח מחדש.

כמו הרואקוטן, גם לדואק ג'ל השפעה על מידת רגישותו של העור לקרני השמש ולכן חשוב להימנע מחשיפה מוגברת לאור יום.

אופן השימוש

חשוב לציין כי אופן השימוש המצוין במאמר זה הינו שרירותי בכפוף להוראות היצרן. בעת הנפקת התרופה על-ידי רופא מומחה, ייתכנו התוויות שונות מן המתואר ולכן חשוב לעשות שימוש בתרופה זו רק לאחר שניתנו הנחיות מפורטות מאיש מקצוע.

את המשחה יש למרוח על עור נקי ורחוץ. חשוב להסיר כל תכשיר קוסמטי קודם שהיה על הפנים כדי להבטיח את אפקטיביות התרופה. את הג'ל יש למרוח בעדינות ובכמות מדודה של שכבה דקה בלבד.

אין להתמקד רק בפצעונים עצמם וחשוב למרוח את כל חלקי העור בהם יש אקנה.

ההשפעה המייבשת של המשחה עלולה להצריך שימוש בתכשירים משלימים להשבת הלחות ומניעת סדקים בעור. לשם כך, הקפידו להשתמש בקרמים ללחות העור שאינם מבוססים על שומן.

חשוב לרחוץ את הידיים היטב עם תום מריחת האזורים המודלקים וזאת כיוון שחל איסור מוחלט על הכנסת המשחה לפה, האף והעיניים. במקרים אלו יש לשטוף את המקום היטב.

הסבר זה הינו כללי ואיננו מספק מינונים מדויקים. זאת מכיוון שחשוב להתייעץ עם רופא מומחה טרם התחלת הטיפול. אין לראות בהסבר זה כהוראות מפורשות לשימוש בתרופה.

במבחן התוצאה

מחקרים קליניים רבים הראו כי למשחה דואק יתרונות מוכחים והיא יכולה להביא לשיפור ניכר במצב העור. חשוב לקחת בחשבון כי הצלחת הטיפול מותנית בהתמדה עקבית, שימוש נכון בתרופה ועריכת ביקורות תקופתיות אצל רופא מטפל, זאת לאור ההשפעה המייבשת של המשחה כחלק מתופעות הלוואי.

אצלנו באקנקס תוכלו למצוא פתרון טבעי ונטול תופעות לוואי שמטרתו לטפל בשורש הבעיה. הפורמולה הטבעית שלנו מבוססת על צמחי מרפא בעלי אפקט שיקומי לעור והיא כוללת בתוכה רכיבים שמטרתם לסייע ולהאיץ את סילוק הרעלנים בגוף.

בו בזמן רכיביה של הפורמולה פועלים לאזן את המערכת החיסונים וכוללים רכיבים אנטי דלקתיים ורכיבים המשיבים את האיזון ההורמונלי לגוף.
בתוך שבועיים בלבד תוכלו ליהנות מעור פנים חלק ובריא. התוצאות של פורמולת אקנקסט מהירות במיוחד ומקלות על הדלקתיות והפצעים בעור הפנים
מהר יותר מכל תכשיר אחר וזאת עם טיפול במקור הבעיה ולא בסימפטום עצמו,אם אתם מעונינים בטיפול באקנה מהיר השילוב של הטיפול שלנו יחד עם פורמות אקנקסט הינו הטיפול המהיר ביותר

לפרטים נוספים על התוסף, השאירו לנו פרטים או התקשרו ונציג מטעמנו ישמח לתת פרטים מלאים.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram

מאמרים נוספים