רואקוטן – למי ולמה

תוכן עניינים

רואקוטן – כל מה שחשוב להכיר

איזוטרטינואין הידוע בשם רואקוטן נחשב על-ידי רבים לאחת מן התרופות האפקטיביות ביותר לטיפול באקנה בינוני עד קשה. למעלה משבעים וחמישה אחוזים מכלל המטופלים מעידים על שיפור ניכר המתבטא גם בשלבים מאוחרים בהם כבר פסקו ליטול את התרופה. לרוב נהוג לעבור לטיפול באמצעות האיזוטרטינואין רק לאחר שנטילת אנטיביוטיקה לא הניבה תוצאות חיוביות וזאת לאור תופעות הלוואי הרבות המתלוות אליה.

אם אתם שוקלים את השימוש ברואקוטן עבורכם או עבור ילדיכם, אז הרי שמומלץ לבצע את המחקר הראשוני עוד טרם בקשת המרשם מן הרופא ובד בבד גם להכיר גם את כלל החלופות הקיימות כדי לגבש דעה מוצקה אם לעשות שימוש במוצא אחרון זה.

איך הרואקוטן פועלת?

את עיקר יעילותה מבססת תרופת הרואקוטן על החומרים הפעילים השונים שבה המשלבים מספר פעולות משלימות: האצת התחדשות תאי העור ותמותת התאים הישנים, האטת פעילותן של בלוטות החלב ויישום השפעות אנטי בקרטיאליות המפחיתות באופן משמעותי את הצטברויות החיידקים שעל פני העור.

את התרופה נוטלים בכדורים, לרוב במינון של פעמיים ביום למשך מספר חודשים. נטילת התרופה מלווה במגוון התוויות נגד ובתופעות לוואי שונות עליהן חשוב לקבל הדרכה והכוונה טרם נטילתה.

תופעות לוואי נפוצות

הרואקוטן ידועה אולי יותר מכול בפעולת הייבוש האינטנסיבית שלה הגורמת לעור להיסדק ולפתח רגישות גבוהה יותר לאור יום. לפיכך, לרוב מומלץ שהשימוש בה ילווה בתכשירים משלימים שונים להקלה דוגמת קרמים לפנים ווזלין לשפתיים כמו גם בפעולות מניעתיות דוגמת אי-חשיפה מרובה לשמש.

בנוסף ישנן תופעות נוספות נפוצות פחות המחייבות ביקורות תקופתיות, הדרכות וגיבוש הרגלים מניעתיים מצד המטופל:

  • ירידה במצב הרוח – רואקוטן יכולה להוביל לשינויים במצבי הרוח ולעתים אף להופעת דיכאון. חשוב לקבל על כך תדרוך מקיף ולזהות בזמן נורות אדומות.
  • נזק לכבד – לרואקוטן השפעה ישירה על הכבד והיא אסורה בתכלית האיסור עבור אנשים בעלי רקע רפואי רלוונטי. במהלך נטילת תרופה זו, חל איסור מוחלט על שתיית אלכוהול.
  • כאבי גוף – ישנם מטופלים המלינים לעתים על תופעות של כאבים במפרקים.
  • יובש בעיניים – הפעולה המייבשת של התרופה באה לידי ביטוי גם בעיניים ולפיכך חל איסור להרכיב עדשות מגע.

ניתן להרגיע כי במרבית המקרים תופעת הלוואי שתורגש יותר מכול תהיה יובש בעיניים, השפתיים ועור הפנים. ועם זאת, הקפידו תמיד להיות עם האצבע על הדופק ולערוך ביקורות תקופתיות אצל רופא מומחה.

התוויות נגד

נטילת רואקוטן איננה עניין של מה בכך וישנן התוויות נגד ברורות בהן השימוש בה הוא אסור ועלול להוביל לסוגיות בריאותיות שונות. בין היתר ניתן למנות:

  • לנשים בהיריון ושנמצאות בעת תקופת ההנקה אסור ליטול רואקוטן.
  • בעלי רגישויות: הרואקוטן מבוססת על וויטמין A, ואסורה עבור בעלי רגישויות מיוחדות לוויטמין זה. עוד בנגזרת האלרגיות חשוב לדעת כי תרופת הרואקוטן כוללת שמן סויה דבר העלול להביא לסכנת חיים עבור בעלי אלרגיות ידועות. התוויה זו תקפה גם לגבי בעלי רגישות לבוטנים.
  • על אף שלעתים מדובר כבר בגיל שבמהלכו מתחילים להופיע פצעי בגרות, הרואקוטן אסורה לילדים שטרם הגיעו לבגרות מינית.
  • אנשים עם בעיות בריאותיות בכבד מחויבים בבדיקות נוספות כדי למנוע מצבים מסכני חיים ופגיעה בריאותית.
  • מטופלים הסובלים מבעיות כולסטרול מחוייבים בבדיקות נוספות טרם נטילת התרופה.

מותר לי להשתמש ברואקוטן! אז מה אני צריכ/ה לדעת?

הקפידו תמיד לעקוב אחר הדרכותיו של הרופא המטפל ולמלא את הנחיותיו בקפידה.

דעו כי הטיפול ברואקוטן לא מניב תוצאות באופן מידי ולעתים יש להמתין מספר חודשים עד לקצירת הפירות הראשונים.
אם עוד טרם ניסיתם את כל החלופות הקיימות, מומלץ לערוך מחקר מקיף ולוודא כי אכן הרואקוטן תהיה המוצא האחרון. ב-Acnex נשמח לסייע לכם עם תוסף האקנקסט המספק הקלה משמעותית מהירה ואשר מיוצר במפעל בעל אישור משרד הבריאות, GMP וה-FDA.

לפני שאתם מנסים תרופות קיצוניות – נסו את טיפות הקסם של אקנקסט!

רואקוטן הינה תרופה חזקה מאוד, בעלת מגוון תופעות לוואי וסיכונים שונים כפי שקראתם מעלה, והיא מגבילה מאוד את המשתמשים בה. לכן, לפני שאתם מתחילים לנסות שימוש בתכשירים קיצוניים וחזקים כל כך, ומתחילים טיפול תרופתי בניסיון העלמת פצעי אקנה, התחילו קודם כל עם ניסיון שימוש בטיפות הקסם של אקנקסט.
ההרכב של אקנקסט הינו טבעי לחלוטין – ללא כל חומרים סינטטיים או כימיים ולכן אין תופעות לוואי או סיכונים בשימוש בטיפות הקסם הללו. במקום לחשוף את הגוף שלכם לסיכונים בריאותיים חמורים בזמן שאתם מנסים לפתור את בעיית האקנה ממנה אתם סובלים, פנו לפתרון הרבה יותר נכון עבור הגוף שלכם וטיפול טבעי אשר גם יטפל בבעיית האקנה ממנה אתם סובלים וגם יתרום לגוף שלכם עם חומרים טבעיים.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram

מאמרים נוספים